Щутгарт пропусна шанс да се отдалечи от зоната на изпадащите

Щутгарт си тръгна с точка от гостуването на Майнц, но можеше да стигне и до трите точки. Срещата завърши 0:0 и домакините вече четвърти мач нямат победа. Швабите пък на точка над зоната на изпадащите.

Тимът на Бо Свенсон има отлична статистика като домакин този сезон, но гостите започнаха по-силно мача. Голови положения обаче липсваха. В края на първото полувреме Орел Мангала бе близо до откриване на резултаат, но вратарят Робин Зентнер се намеси блестящо.

Щутгарт, който има само една победа като гост този сезон, продължи да има преимущество и след почивката. Тиаго Томас тества Зентнер с удар отблизо. Стражът на домакините бе близо до фатална грешка, но от нея не се възползва Крис Фюрих, който стреля покрай вратата. Тази ситуация накара Майнц да се активизира и удар с глава на Доминик Кор срещна гредата. След това Ингарцен стреля покрай вратата, след като първо ударът му от фал срещна стената.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!